Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Zadbajmy o zdrowe uśmiechy naszych pupili

01.09.2024
Zadbajmy o zdrowe uśmiechy naszych pupili

Zadbajmy o zdrowe uśmiechy naszych pupili! Regularne czyszczenie zębów u psów i kotów, to prosty sposób, aby zapobiec problemom z płytką bakteryjną, kamieniem nazębnym.

Gromadząca się płytka bakteryjna oraz kamień nazębny, mogą prowadzić do poważnych problemów, zaczynających się niewinnie, jak: nieprzyjemny zapach, utrudnienie w gryzieniu, przeżuwaniu pokarmu, wypadania zębów, zapalenia dziąseł, krwawienia, ślinienia, pojawiania się ropni, zakażeń ogólnoustrojowych.

Czasem nasi mali przyjaciele potrzebują wsparcia, jak zabieg sanacji, który wykonuje się w łagodnej sedacji, aby był dla nich jak najbardziej komfortowy i bezbolesny. Przed zabiegiem zawsze sprawdzamy, czy wszystko jest w porządku, aby Twój zwierzak był bezpieczny.

Zachęcamy do regularnego kontrolowania zębów swojego pupila – to inwestycja w jego zdrowie i radość z życia!