Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Uniwersytecka Poliklinika Weterynaryjna już otwarta

09.08.2023

W poniedziałek, 9 października 2023 r. Rektor Uniwersytetu Rolniczego, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK uroczyście otworzył Uniwersytecką Poliklinikę Weterynaryjną, zlokalizowaną przy ul. Krakowskiej 2 w Rząsce.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP- Dorota Niedziela, Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, lek. wet. Agnieszka Szewczyk-Kuta - Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, byli rektorzy URK, naukowcy oraz samorządowcy.

Przemówienie JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Jak powedział JM Rektor - Nie ma kształcenia studentów medycyny weterynaryjnej bez umiejętności praktycznych. Tutaj będziemy przede wszystkim oferować usługi w leczeniu małych zwierząt, będziemy prowadzić badania naukowe dotyczące chorób i metod leczenia, ale przede wszystkim studenci będą uczestniczyć na każdym etapie badania, leczenia i rehabilitacji zwierzęcia.

Dyrektor Uniwersyteckiej Polikliniki Weterynaryjnej, dr. hab. wet. Roman Aleksiewicz, prof. URK, podkreślił, że: Klinika otwierana jest etapami. - Pierwszy etap to otwarcie dydaktyki. Studenci weterynarii wejdą do tej przestrzeni - która już jest gotowa - już w październiku. Dalszy etap to usługi specjalistyczne (czyli kardiologia, neurologia itp.), które zaczniemy świadczyć już dla ogółu ludności najprawdopodobniej w grudniu. A później ruszy szpital z chirurgią, prawdopodobnie od stycznia przyszłego roku.