Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
UPW - logo

  Uniwersytecka Poliklinika Weterynaryjna

   Uniwersytet Rolniczy w Krakowie  

plik svg - godło

Budynek posiada powierzchnię użytkową liczącą ponad 3 tys. metrów kwadratowych oraz podzielony jest na osiem segmentów, z możliwością rozbudowy. Każdy z ośmiu segmentów połączonych między sobą łącznikami różni się funkcjonalnością.

  • Blok A – posiada pomieszczenia do pracy biurowej, dla pracowników naukowo dydaktycznych.
  • Blok B – został stworzony z myślą o rozwoju studentów. Znajdują się tu sale wykładowe, ćwiczeniowe, seminaryjne oraz pokój dla studentów, w którym można odpocząć między zajęciami. 
  • Blok C – to część składająca się z m.in. szatni, pomieszczeń technicznych, niezbędnych magazynów. 
  • Blok D – do budynku wchodzi się przez obszerny korytarz, prowadzący do portierni, rejestracji, szpitala, 3 gabinetów internistycznych, pokoju podawania kroplówek, ambulatorium. W poczekalni wydzielono oddzielne strefy dla psów i kotów. Ze strefy dla psów wyjście na wybieg dedykowany poczekalni. Wszystkie gabinety badań mają powierzchnię ok. 20 m2, która pozwala na obecność studentów podczas badań. W części szpitalnej można wydzielić trzy strefy: szpital z boksami i z wybiegiem, szpital dla pacjentów chirurgicznych z boksami oraz pomieszczenia związane z obsługą szpitala. Jeśli zwierzę musi zostać w naszej klinice na dłużej, trafia do szpitala, w którym znajduje się pod nieustanną, troskliwą opieką i profesjonalną obserwacją.
  • BLOK E – sala zabiegowa z RTG stomatologicznym, przeznaczona do zabiegów mniej inwazyjnych. Dwie duże sale operacyjne „czyste” z Ramieniem C, RTG i pomieszczeniami przynależnymi jak: usypianie i wybudzanie pacjenta, myjnia lekarzy i instrumentarium oraz pokój opisów, pokój personelu, pokój lekarzy, szatnie. Zapewniono wyposażenie bloku w aparaty endoskopowe, echokardiograficzne i rentgenowskie najnowszej generacji.
  • BLOK F - laboratorium z zespołem laboratoriów i pracowniami m.in. analitycznymi, mikrobiologicznymi, biochemicznymi, hematologicznymi, patomorfologicznymi, parazytologicznymi.
  • BLOK G – składa się z dwóch części – diagnostyki oraz fizjoterapii. W ramach fizjoterapii przewidziano dwa pomieszczenia: gabinet fizjoterapii oraz gabinet hydroterapii z bieżnią wodną dla psów. Natomiast w przypadku diagnostyki, będącą odstawą skutecznego leczenia przewidziano: pomieszczenie rezonansu, pomieszczenie na badania USG, RTG ze sterownią.
  • BLOK H – szpital zakaźny z niezależnym wejściem z zewnątrz.

Na długiej liście wyposażenia pomieszczeń, możemy pochwalić się: aparatami endoskopowymi, echokardiograficznymi, rentgenowskimi najnowszej generacji, bieżnią wodną z myjnią. Najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt, stanowi dopełnienie umiejętności i doświadczenia naszych specjalistów, pozwalając im działać jeszcze skuteczniej.

 inkubator

Inkubator 

Jedna z trzech sal operacyjnych

Jedna z trzech sal operacyjnych 

Mikroskop operacyjny neurochirurgiczny

Mikroskop weterynaryjny neurochirugiczny

RTG

RTG

RTG ramie C

RTG ramię C

autoklaw

Autoklaw 

autoklaw

Autoklaw

Ubrania ochronne do wykonywania zdjęć RTG

Ubrania ochronne

Bieżnia wodna

Bieżnia wodna

Endoskopy

Endoskopy

Myjnia do endoskopów

Myjnia do endoskopów

USG

USG

USG

USG

USG

USG

boksy

Boksy szpitalne

boksy

Boksy dla zwierząt

sprzęty do gabinetu fizjoterapii

Sprzęty do gabinetu fizjoterapii